Techtynk

Tynki cementowo-wapienne

Rodzaj tynku cementowo-wapiennego sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci. Stosuje się go między innymi w łazienkach i kuchniach, gdzie zazwyczaj woda paruje intensywniej. Największą zaletą tego typu zaprawy budowlanej jest jej uniwersalność – bez problemu można jej używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Tynk cementowo-wapienny poprzez swoją strukturę lepiej oddycha jest też tynkiem o większej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, natomiast jego struktura po w wykonaniu jest chropowata / pisakowa i należy go wyszpachlować przed malowaniem.

Gdzie kłaść tynk cementowo-wapienny?

Nie mniej znaczący jest rodzaj powierzchni, na której będzie stosowany ten rodzaj zaprawy. Przede wszystkim robi się to na podłożach mineralnych: betonie, cegłach, silikatach, pustakach ceramicznych, betonie komórkowym, keramzytobetonie oraz na powierzchniach gipsowych. Zapewniają one największą przyczepność, dzięki czemu ściany pozostają doskonale wykończone przez długi czas. Mieszaniny tej nie powinno się z kolei stosować na powierzchniach drewnianych, metalowych czy z tworzyw sztucznych.

Specjaliści, którzy zrobią wszystko za Ciebie

Nie musisz się przejmować nakładaniem pokrycia i sprawdzaniem, czy będzie ono odpowiednie do danej powierzchni. W naszej firmie zrobimy wszystko za Ciebie, tak abyś później mógł bez problemu rozpocząć prace wykończeniowe w swoim domu. Nasze usługi oferujemy nie tylko klientom indywidualnym, ale też biznesowym – współpracujemy z ekipami remontowo-budowalnymi. Dzięki nam możesz cieszyć się doskonale wyremontowanym domem, wnętrzem biura czy innego rodzaju pomieszczeniem.

Maszynowe tynki cementowo-wapienne – Poznań i okolice

Aby zapewnić Tobie, jako inwestorowi, a może i przyszłemu użytkownikowi danego budynku, jak najwyższą jakość uzyskanej powierzchni, w naszej pracy stosujemy specjalistyczne agregaty i pompy, a także gotowe mieszanki cenionych na rynku marek, takich jak np. BAUMIT, KNAUF, KREISEL czy Dolina Nidy. Sprawdzony sprzęt i materiały w połączeniu z doświadczeniem oraz sumiennością naszego zespołu sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić zarówno odpowiednie parametry każdej przygotowanej przez nas porcji zaprawy, jak również, w efekcie końcowym, optymalną gładkość ścian bądź też sufitów. Poza tym zastosowanie pomp i agregatów znacząco przyspiesza prowadzone przez nas prace, co oznacza, że w przypadku obiektów o powierzchni ok. 150 m2 możemy zakończyć je już nawet w ok. 10-12 dni. Na co dzień kładziemy tynki cementowo-wapienne w Poznaniu oraz okolicznych miejscowościach. Nasze usługi świadczymy jednak na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Dobre rozwiązanie w atrakcyjnej cenie

Jeśli cenisz sobie funkcjonalność i szukasz rozwiązań, które w pełni odpowiedzą na Twoje potrzeby, to chętnie Ci w tym pomożemy. Oferujemy sprawdzone produkty, ale również fachowców, którzy szybko i sprawnie wykonają powierzone im prace. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, które sprawia, że nie straszne nam żadne wyzwanie.

Zapewniamy jednocześnie cenę usługi, która jest niezwykle atrakcyjna biorąc pod uwagę stawki typowe dla rynku poznańskiego. Tynki cementowo-wapienne w naszym wykonaniu są w związku z tym inwestycją, która się po prostu opłaca – zarówno pod kątem nakładów finansowych, jak również jakości wykonania oraz trwałości uzyskanych przez nas powierzchni.

Tynki cementowo-wapienne – Poznań

Tworzone są z połączenia wapna, piasku, wody oraz cementu, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe – również na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne. Tynki tego typu najczęściej składają się z trzech warstw, na ścianę nakładamy – obrzutkę, narzut oraz gładź. Rodzaj materiału i sposób nakładania tworzywa sprawiają, że jest ono bardzo trwałe i wytrzymałe, np. na uszkodzenia mechaniczne.

Tym co odróżnia tynki cementowo-wapienne od innych, jest charakterystyczna chropowata powierzchnia, a także lekko szary kolor. W związku z tym, często używamy go jako bazy pod płytki czy tapety. Jednak doskonale sprawdzi się do wygładzania ścian czy sufitów, aby uzyskać równą powierzchnię wystarczy nałożyć kilka warstw. Z jego pomocą jesteśmy w stanie zakryć nawet duże niedoskonałości – do 2 cm.

Tynki cementowo-wapienne – Poznań – zalety

Ogromną zaletą tego typu mieszanek jest to, że szybko się wiążą i można stosować je zarówno w pomieszczeniach suchych: sypialni, salonie, jak i tych o dużej wilgotności – np. na basenach i w saunach. Jednak to nie wszystko, ponieważ ogromną zaletą tych tynków jest także odporność na korozję biologiczną. W związku z tym, zapobiega powstawaniu chorobotwórczych grzybów i pleśni, a co za tym idzie doskonale sprawdzi się w domach alergików, ale także w pomieszczeniach, gdzie konieczna jest sterylność, np. w szpitalach.

TechTynk.pl – dobrze położone tynki cementowo-wapienne w Poznaniu i nie tylko

Szukając optymalnego rozwiązania w przypadku elewacji, jak również nieocieplonych garaży i piwnic czy też narażonych na wilgoć pomieszczeń takich jak np. łazienki, naprawdę warto zdecydować się na położenie tynków cementowo-wapiennych. Poznańscy inwestorzy, a także klienci indywidualni bądź też deweloperzy oraz firmy budowlane z innych części Wielkopolski z pewnością docenią zarówno terminowość oraz osiągniętą przez nas jakość wykończenia ścian i sufitów, jak również niewątpliwie atrakcyjną cenę usługi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych agregatów zapewniamy też możliwie krótki czas realizacji.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która przygotuje Twój dom lub firmę pod dalsze prace renowacyjne, to świetnie się składa, u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!

Skontaktuj się z nami

TechTynk.pl
Poznańska 5A/23
Poznań
606 47 31 47
biuro@techtynk.pl