Techtynk

Tynki cementowo-wapienne

Rodzaj tynku cementowo-wapiennego sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci. Stosuje się go między innymi w łazienkach i kuchniach, gdzie zazwyczaj woda paruje intensywniej. Największą zaletą tego typu zaprawy budowlanej jest jej uniwersalność – bez problemu można jej używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Tynk cementowo-wapienny poprzez swoją strukturę lepiej oddycha jest też tynkiem o większej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne natomiast jego struktura po w wykonaniu jest chropowata / pisakowa i należy go wyszpachlować przed malowaniem.

Gdzie kłaść tynk cementowo-wapienny?

Nie mniej znaczący jest rodzaj powierzchni, na której będzie stosowany ten rodzaj zaprawy. Przede wszystkim robi się to na podłożach mineralnych: betonie, cegłach, silikatach, pustakach ceramicznych, betonie komórkowym, keramzytobetonie oraz na powierzchniach gipsowych. Zapewniają one największą przyczepność, dzięki czemu ściany pozostają doskonale wykończone przez długi czas. Mieszaniny tej nie powinno się z kolei stosować na powierzchniach drewnianych, metalowych czy z tworzyw sztucznych.

Specjaliści, którzy zrobią wszystko za Ciebie

Nie musisz się przejmować nakładaniem pokrycia  i sprawdzaniem, czy będzie ono odpowiednie do danej powierzchni. W naszej firmie zrobimy wszystko za Ciebie, tak abyś później mógł bez problemu rozpocząć prace wykończeniowe w swoim domu. Nasze usługi oferujemy nie tylko klientom indywidualnym, ale też biznesowym – współpracujemy z ekipami remontowo-budowalnymi. Dzięki nam możesz cieszyć się doskonale wyremontowanym domem, wnętrzem biura czy innego rodzaju pomieszczeniem.

Dobre rozwiązanie w atrakcyjnej cenie

Jeśli cenisz sobie funkcjonalność i szukasz rozwiązań, które w pełni odpowiedzą na Twoje potrzeby, to chętnie Ci w tym pomożemy. Oferujemy sprawdzone produkty, ale również fachowców, którzy szybko i sprawnie wykonają powierzone im prace. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, które sprawia, że nie straszne nam żadne wyzwanie.

Tynki cementowo-wapienne – Poznań

Tworzone są z połączenia wapna, piasku, wody oraz cementu, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe – również na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne. Tynki tego typu najczęściej składają się z trzech warstw, na ścianę nakładamy – obrzutkę, narzut oraz gładź. Rodzaj materiału i sposób nakładania tworzywa sprawiają, że jest ono bardzo trwałe i wytrzymałe, np. na uszkodzenia mechaniczne.

Tym co odróżnia tynki cementowo-wapienne od innych, jest charakterystyczna chropowata powierzchnia, a także lekko szary kolor. W związku z tym, często używamy go jako bazy pod płytki czy tapety. Jednak doskonale sprawdzi się do wygładzania ścian czy sufitów, aby uzyskać równą powierzchnię wystarczy nałożyć kilka warstw. Z jego pomocą jesteśmy w stanie zakryć nawet duże niedoskonałości – do 2 cm.

Tynki cementowo-wapienne – Poznań – zalety

Ogromną zaletą tego typu mieszanek jest to, że szybko się wiążą i można stosować je zarówno w pomieszczeniach suchych: sypialni, salonie, jak i tych o dużej wilgotności – np. na basenach i w saunach. Jednak to nie wszystko, ponieważ ogromną zaletą tych tynków jest także odporność na korozję biologiczną. W związku z tym, zapobiega powstawaniu chorobotwórczych grzybów i pleśni, a co za tym idzie doskonale sprawdzi się w domach alergików, ale także w pomieszczeniach, gdzie konieczna jest sterylność, np. w szpitalach.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która przygotuje Twój dom lub firmę pod dalsze prace renowacyjne, to świetnie się składa, u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!

Skontaktuj się z nami

TechTynk.pl
Poznańska 5A/23
Poznań
606 47 31 47
biuro@techtynk.pl